O nás

Vítáme Vás na našich stránkách. Tyto stránky jsou zaměřeny na naše aktivity, mezi které patří především veřejná letecká vystoupení, lety pro veřejnost, letecký výcvik a para výsadky.

Kdo jsme?

Naší společnou láskou je provozování historických letounů a jejich údržba. Naše hlavní činnost je provozování, organizace, propagace a podpora sportovního a rekreačního létání, včetně letů pro veřejnost, vystupování na leteckých akcích a zajištění leteckého výcviku.

Patříme do Aeroklubu Podhořany, který sídlí na úpatí Železných hor. Náš aeroklubový život probíhá o víkendech i ve všední dny. Scházíme se nejenom za kniply letadel, ale také u ohně při grilování prasat, kuřat a dalšího zvířectva, nebo v letištním baru Klesák, kde rozebíráme zážitky z letů.

Velkou pozornost také věnujeme výcviku sportovních letců a náše zázemí spolu s prostorným hangárem je více než vhodné na spolupořádání leteckých dnů, promotérských, prezentačních a reklamních akcí pro firmy.

 

Zkrátka a dobře

Jsme nadšenci, fandové a dobrovolníci, kteří se těmto činnostem věnují ve svém volném čase.

Kolektiv muzea tvoří lidé různorodých odborností, od leteckých mechaniků, bývalých i aktivních pilotů, modelářů, konstruktérů, IT specialistů, montérů až po „pouhé“ fandy letectví a letadel.

Poskytujeme také služby veřejnosti, zejména pozorovací lety po okolí našeho letiště, ale jakýkoliv let na přání do větší vzdálenosti není výjimkou.

Nabízíme lety pro veřejnost i zajímavé letecké výlety. Spolu s výkladem našich zkušených pilotů o tajích létání můžete poznat úchvatné pohledy z ptačí perspektivy, zajímavá nebo Vám blízká místa. Pokud byl let pro Vás zážitkem, využijte náš programu „Pilotem na zkoušku“.

 

Letecké muzeum Podhořany

Hosted by