Cesta do Afriky

Jako první etapu naší cesty kolem světa máme v plánu zopakovat trasu pana Jana Andrleho, šéfpilota Aera, který provedl non-stop přelet Sahary. V roce 1949 si nové Aero na Aerosalónu v Paříži zakoupil také pan Marcel Joseph Riebel, majitel velké textilky v Mulhouse ve Francii. Sám také aktivní letec. K předání letounu tomuto zákazníkovi došlo o Vánocích 1949 přímo v Toussu le Noble. Předávacím pilotem nebyl nikdo jiný než již zmiňovaný šéfpilot firmy Aero pan Jan Andrle.

Nového majitele Aerovka však nadchla natolik, že se rozhodl rozhodl ji rovnou otestovat na svém obchodním letu. Ten vedl přes Cassablancu dále po západním pobřeží Afriky až do Douale v Kamerunu. Zpáteční cesta vedla přes Benin, Niger, Mali a Alžírsko, tedy přes Saharu přímo na sever.

Na této okružní cestě po třetině Afriky nalétala Aerovka bez jakýchkoli zásadnějších problémů během 2 měsíců (24.ledna 1950 až 23.února 1950) celkem asi 18.500 km, byla ve vzduchu celkem 103 hodin a provedla 52 vzletů a přistání.

Pevně věříme, že všechny tyto úspěchy jsou se stejným letadlem, avšak s moderní GPS navigací a internetem, možné zopakovat. Pro tuto akci sháníme sponzory a pomocníky.